Velkommen til medley.no

Norges Svømmeforbunds portal for konkurranseidrett.


Medley.no inneholder terminliste, rankinglister, rekorder samt mye mer. Påmeldingstjenester kommer snart. Noen av tjenestene forutsetter at du har en brukerkonto.

Har du ingen brukerkonto?

Foreløpig er det ikke mulig å opprette bruker på medley.no for utøvere og klubber, men det vil komme info til klubbene når dette er klart.

Logg inn

Brukernavn:
Passord:
Logg inn
Glemt ditt passord eller brukernavn?
Logg inn
Medley.no
NSF
 
NSF
Medley.no
Logg inn
menu
 
Tromsø Open
Stevne
Stevnenavn:
Tromsø Open
Fra dato:
28.09.2019
Til dato:
29.09.2019
NSF Stevne Id:
0000030878
Arrangørnavn:
Tromsø SK
Stevnested:
Tromsø
Bassengnavn:
Tromsøbadet
Stevnedata
Gren:
Svømming
Antall baner:
10
Bassenglengde:
25m
Stevnetype:
Krets/Regionstevne
Hjemmeside:
Livetiming:
Påmelding
Påmeldingsfrist:
18.09.2019
Kvalperiode start:
19.09.2018
Kvalperiode slutt:
18.09.2019
Påmeldingsansv.:
Linn Flatli
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
99605218
Arrangementsleder
Navn:
Magnus Klæboe Nordgård
Epost:
Klikk for epostadresse
Dokumenter
"
"
Distanse:
v
Poengtype:
v
+
-
Nr 
Navn 
Navn 
Tid 
Klubb 
Født 
Distanse 
Tid 
Poeng 
Dato 
Basseng 
D 
[Utvid]11.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad4.30,59
646p
28.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2000400m Fri4.30,5964628.09.201925m 
[Utvid]22.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad2.19,93
618p
28.09.2019
200m Rygg
Tromsø SK2000200m Rygg2.19,9361828.09.201925m 
[Utvid]33.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad9.23,49
615p
29.09.2019
800m Fri
Tromsø SK2000800m Fri9.23,4961529.09.201925m 
[Utvid]44.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad1.05,12
603p
29.09.2019
100m Rygg
Tromsø SK2000100m Rygg1.05,1260329.09.201925mF
[Utvid]55.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg4.12,52
593p
28.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2003400m Fri4.12,5259328.09.201925m 
[Utvid]66.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen25,90
592p
28.09.2019
50m Butterfly
Sortland SLK200250m Butterfly25,9059228.09.201925m 
[Utvid]77.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland8.50,03
585p
29.09.2019
800m Fri
Sortland SLK2001800m Fri8.50,0358529.09.201925m 
[Utvid]88.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg8.50,50
583p
29.09.2019
800m Fri
Tromsø SK2003800m Fri8.50,5058329.09.201925m 
[Utvid]99.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad1.07,74
580p
28.09.2019
100m Individuell medley
Tromsø SK2000100m Individuell medley1.07,7458028.09.201925m 
[Utvid]1010.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy2.12,61
577p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2002200m Fri2.12,6157728.09.201925m 
[Utvid]1111.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad4.41,26
575p
29.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2000400m Fri4.41,2657529.09.201925mD
[Utvid]1212.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen54,05
574p
29.09.2019
100m Fri
Sortland SLK2002100m Fri54,0557429.09.201925m 
[Utvid]1313.
Vebjørn Stenvold
Tromsø SK
Vebjørn Stenvold8.54,69
570p
29.09.2019
800m Fri
Tromsø SK2004800m Fri8.54,6957029.09.201925m 
[Utvid]1414.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli27,71
566p
29.09.2019
50m Fri
Tromsø SK200550m Fri27,7156629.09.201925mF
[Utvid]1515.
Anne-Ragnhild Hansen
Sortland SLK
Anne-Ragnhild Hansen4.42,92
565p
28.09.2019
400m Fri
Sortland SLK2005400m Fri4.42,9256528.09.201925m 
[Utvid]1616.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland4.17,69
558p
28.09.2019
400m Fri
Sortland SLK2001400m Fri4.17,6955828.09.201925m 
[Utvid]1717.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen24,61
557p
28.09.2019
50m Fri
Sortland SLK200250m Fri24,6155728.09.201925m 
[Utvid]1818.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad2.14,37
555p
28.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2000200m Fri2.14,3755528.09.201925mD
[Utvid]1919.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland1.01,23
553p
28.09.2019
100m Individuell medley
Sortland SLK2001100m Individuell medley1.01,2355328.09.201925m 
[Utvid]2020.
Anne-Ragnhild Hansen
Sortland SLK
Anne-Ragnhild Hansen9.44,33
552p
29.09.2019
800m Fri
Sortland SLK2005800m Fri9.44,3355229.09.201925m 
[Utvid]2121.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen27,09
551p
29.09.2019
50m Rygg
Sortland SLK200250m Rygg27,0955129.09.201925m 
[Utvid]2121.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell2.13,67
551p
29.09.2019
200m Individuell medley
Sortland SLK2001200m Individuell medley2.13,6755129.09.201925m 
[Utvid]2323.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen59,66
549p
29.09.2019
100m Rygg
Sortland SLK2002100m Rygg59,6654929.09.201925mF
[Utvid]2424.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen2.01,46
547p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2002200m Fri2.01,4654728.09.201925mF
[Utvid]2525.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad5.17,57
542p
29.09.2019
400m Individuell medley
Tromsø SK2000400m Individuell medley5.17,5754229.09.201925m 
[Utvid]2626.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli2.15,50
541p
28.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2005200m Fri2.15,5054128.09.201925mF
[Utvid]2727.
Anne-Ragnhild Hansen
Sortland SLK
Anne-Ragnhild Hansen2.15,54
540p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2005200m Fri2.15,5454028.09.201925mF
[Utvid]2828.
Tina Holmgren Hansen
Harstad SK
Tina Holmgren Hansen35,18
535p
28.09.2019
50m Bryst
Harstad SK200150m Bryst35,1853528.09.201925m 
[Utvid]2929.
Emilie Elise Woll
Narvik SK
Emilie Elise Woll30,04
534p
28.09.2019
50m Butterfly
Narvik SK199650m Butterfly30,0453428.09.201925m 
[Utvid]2929.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes31,12
534p
28.09.2019
50m Bryst
Harstad SK200050m Bryst31,1253428.09.201925m 
[Utvid]2929.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli35,20
534p
28.09.2019
50m Bryst
Tromsø SK200550m Bryst35,2053428.09.201925m 
[Utvid]2929.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen1.01,94
534p
28.09.2019
100m Individuell medley
Sortland SLK2002100m Individuell medley1.01,9453428.09.201925m 
[Utvid]2929.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli1.07,80
534p
29.09.2019
100m Rygg
Tromsø SK2005100m Rygg1.07,8053429.09.201925m 
[Utvid]2929.
Tina Holmgren Hansen
Harstad SK
Tina Holmgren Hansen1.09,64
534p
28.09.2019
100m Individuell medley
Harstad SK2001100m Individuell medley1.09,6453428.09.201925m 
[Utvid]3535.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy30,06
533p
28.09.2019
50m Butterfly
Sortland SLK200250m Butterfly30,0653328.09.201925m 
[Utvid]3636.
Ole Jørmeland
Tromsø SK
Ole Jørmeland31,19
530p
28.09.2019
50m Bryst
Tromsø SK199850m Bryst31,1953028.09.201925m 
[Utvid]3636.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen59,41
530p
29.09.2019
100m Butterfly
Sortland SLK2002100m Butterfly59,4153029.09.201925m 
[Utvid]3636.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli1.07,99
530p
29.09.2019
100m Rygg
Tromsø SK2005100m Rygg1.07,9953029.09.201925mF
[Utvid]3939.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland4.22,37
529p
29.09.2019
400m Fri
Sortland SLK2001400m Fri4.22,3752929.09.201925mD
[Utvid]4040.
Alexey Koryachko Johansen
Karasjok SK
Alexey Koryachko Johansen55,62
527p
29.09.2019
100m Fri
Karasjok SK2003100m Fri55,6252729.09.201925m 
[Utvid]4040.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy2.30,79
527p
29.09.2019
200m Individuell medley
Sortland SLK2002200m Individuell medley2.30,7952729.09.201925m 
[Utvid]4040.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg4.22,75
527p
29.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2003400m Fri4.22,7552729.09.201925mD
[Utvid]4343.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen27,52
526p
28.09.2019
50m Rygg
Sortland SLK200250m Rygg27,5252628.09.201925mF
[Utvid]4444.
Vebjørn Stenvold
Tromsø SK
Vebjørn Stenvold4.23,10
525p
28.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2004400m Fri4.23,1052528.09.201925m 
[Utvid]4545.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland1.08,95
524p
28.09.2019
100m Bryst
Sortland SLK2001100m Bryst1.08,9552428.09.201925m 
[Utvid]4646.
Ole Jørmeland
Tromsø SK
Ole Jørmeland25,14
523p
29.09.2019
50m Fri
Tromsø SK199850m Fri25,1452329.09.201925mF
[Utvid]4747.
Emilie Elise Woll
Narvik SK
Emilie Elise Woll28,49
521p
28.09.2019
50m Fri
Narvik SK199650m Fri28,4952128.09.201925m 
[Utvid]4848.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli2.31,50
520p
29.09.2019
200m Individuell medley
Tromsø SK2005200m Individuell medley2.31,5052029.09.201925m 
[Utvid]4949.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell1.02,55
518p
28.09.2019
100m Individuell medley
Sortland SLK2001100m Individuell medley1.02,5551828.09.201925m 
[Utvid]5050.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg2.03,84
516p
28.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2003200m Fri2.03,8451628.09.201925m 
[Utvid]5050.
Malene Fjeldstad
Tromsø SK
Malene Fjeldstad2.17,61
516p
29.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2000200m Fri2.17,6151629.09.201925mD
[Utvid]5252.
Ole Jørmeland
Tromsø SK
Ole Jørmeland25,26
515p
28.09.2019
50m Fri
Tromsø SK199850m Fri25,2651528.09.201925m 
[Utvid]5252.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland4.53,64
515p
29.09.2019
400m Individuell medley
Sortland SLK2001400m Individuell medley4.53,6451529.09.201925m 
[Utvid]5454.
Mikael Neslin Olsen
Finnsnes SK
Mikael Neslin Olsen31,52
514p
28.09.2019
50m Bryst
Finnsnes SK200450m Bryst31,5251428.09.201925m 
[Utvid]5454.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli4.51,87
514p
28.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2005400m Fri4.51,8751428.09.201925m 
[Utvid]5656.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg2.04,38
509p
28.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2003200m Fri2.04,3850928.09.201925mD
[Utvid]5656.
Alexey Koryachko Johansen
Karasjok SK
Alexey Koryachko Johansen4.25,69
509p
28.09.2019
400m Fri
Karasjok SK2003400m Fri4.25,6950928.09.201925m 
[Utvid]5656.
Anne-Ragnhild Hansen
Sortland SLK
Anne-Ragnhild Hansen4.52,81
509p
29.09.2019
400m Fri
Sortland SLK2005400m Fri4.52,8150929.09.201925mD
[Utvid]5959.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes1.03,04
506p
28.09.2019
100m Individuell medley
Harstad SK2000100m Individuell medley1.03,0450628.09.201925m 
[Utvid]6060.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell1.01,36
505p
29.09.2019
100m Rygg
Sortland SLK2001100m Rygg1.01,3650529.09.201925mF
[Utvid]6060.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy1.08,56
505p
29.09.2019
100m Butterfly
Sortland SLK2002100m Butterfly1.08,5650529.09.201925m 
[Utvid]6060.
Vebjørn Stenvold
Tromsø SK
Vebjørn Stenvold4.26,41
505p
29.09.2019
400m Fri
Tromsø SK2004400m Fri4.26,4150529.09.201925mD
[Utvid]6363.
Ole Jørmeland
Tromsø SK
Ole Jørmeland1.03,27
501p
28.09.2019
100m Individuell medley
Tromsø SK1998100m Individuell medley1.03,2750128.09.201925m 
[Utvid]6464.
Alexey Koryachko Johansen
Karasjok SK
Alexey Koryachko Johansen9.18,54
500p
29.09.2019
800m Fri
Karasjok SK2003800m Fri9.18,5450029.09.201925m 
[Utvid]6565.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli1.18,58
499p
28.09.2019
100m Bryst
Tromsø SK2005100m Bryst1.18,5849928.09.201925m 
[Utvid]6565.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland2.05,28
499p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2001200m Fri2.05,2849928.09.201925mD
[Utvid]6565.
Anne-Ragnhild Hansen
Sortland SLK
Anne-Ragnhild Hansen2.19,15
499p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2005200m Fri2.19,1549928.09.201925mD
[Utvid]6868.
Mariela Nordsletta Somby
Karasjok SK
Mariela Nordsletta Somby30,77
497p
28.09.2019
50m Butterfly
Karasjok SK200550m Butterfly30,7749728.09.201925m 
[Utvid]6868.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell1.00,68
497p
29.09.2019
100m Butterfly
Sortland SLK2001100m Butterfly1.00,6849729.09.201925m 
[Utvid]7070.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes25,59
496p
28.09.2019
50m Fri
Harstad SK200050m Fri25,5949628.09.201925m 
[Utvid]7070.
Håvard Heggland
Sortland SLK
Håvard Heggland31,89
496p
28.09.2019
50m Bryst
Sortland SLK200150m Bryst31,8949628.09.201925mD
[Utvid]7272.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy2.31,16
495p
28.09.2019
200m Butterfly
Sortland SLK2002200m Butterfly2.31,1649528.09.201925m 
[Utvid]7373.
Aurora Stavøy
Sortland SLK
Aurora Stavøy1.03,60
493p
28.09.2019
100m Fri
Sortland SLK2002100m Fri1.03,6049328.09.201925mD
[Utvid]7474.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes28,23
487p
29.09.2019
50m Rygg
Harstad SK200050m Rygg28,2348729.09.201925m 
[Utvid]7575.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell2.14,33
486p
28.09.2019
200m Rygg
Sortland SLK2001200m Rygg2.14,3348628.09.201925m 
[Utvid]7575.
Ivar Greger Angell
Sortland SLK
Ivar Greger Angell2.32,78
486p
29.09.2019
200m Bryst
Sortland SLK2001200m Bryst2.32,7848629.09.201925m 
[Utvid]7777.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga2.06,46
485p
28.09.2019
200m Fri
Sortland SLK2005200m Fri2.06,4648528.09.201925m 
[Utvid]7777.
Mathilie Jensen Flatli
Tromsø SK
Mathilie Jensen Flatli2.31,75
485p
28.09.2019
200m Rygg
Tromsø SK2005200m Rygg2.31,7548528.09.201925m 
[Utvid]7979.
Edvard Amundsen Mustaparta
Harstad SK
Edvard Amundsen Mustaparta2.06,55
484p
28.09.2019
200m Fri
Harstad SK2002200m Fri2.06,5548428.09.201925m 
[Utvid]8080.
Lone Charlotte Eikjok
Karasjok SK
Lone Charlotte Eikjok4.58,05
483p
28.09.2019
400m Fri
Karasjok SK2004400m Fri4.58,0548328.09.201925m 
[Utvid]8181.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen27,74
482p
29.09.2019
50m Butterfly
Sortland SLK200250m Butterfly27,7448229.09.201925mD
[Utvid]8282.
Alexey Koryachko Johansen
Karasjok SK
Alexey Koryachko Johansen25,87
480p
28.09.2019
50m Fri
Karasjok SK200350m Fri25,8748028.09.201925m 
[Utvid]8383.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen2.14,92
479p
28.09.2019
200m Rygg
Sortland SLK2002200m Rygg2.14,9247928.09.201925m 
[Utvid]8383.
Mario Sommerseth-Martinez
Tromsø SK
Mario Sommerseth-Martinez9.26,38
479p
29.09.2019
800m Fri
Tromsø SK2004800m Fri9.26,3847929.09.201925m 
[Utvid]8585.
Harald-Georg Dahlsett Hansen
Sortland SLK
Harald-Georg Dahlsett Hansen25,91
478p
29.09.2019
50m Fri
Sortland SLK200250m Fri25,9147829.09.201925mD
[Utvid]8686.
Ole Jørmeland
Tromsø SK
Ole Jørmeland28,45
476p
29.09.2019
50m Rygg
Tromsø SK199850m Rygg28,4547629.09.201925m 
[Utvid]8787.
Edvard Amundsen Mustaparta
Harstad SK
Edvard Amundsen Mustaparta57,59
475p
29.09.2019
100m Fri
Harstad SK2002100m Fri57,5947529.09.201925m 
[Utvid]8888.
Mikael Neslin Olsen
Finnsnes SK
Mikael Neslin Olsen57,63
474p
29.09.2019
100m Fri
Finnsnes SK2004100m Fri57,6347429.09.201925m 
[Utvid]8888.
Aleksander Andersen
Tromsø SK
Aleksander Andersen9.28,43
474p
29.09.2019
800m Fri
Tromsø SK2001800m Fri9.28,4347429.09.201925m 
[Utvid]9090.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes25,99
473p
29.09.2019
50m Fri
Harstad SK200050m Fri25,9947329.09.201925mF
[Utvid]9090.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes1.02,71
473p
29.09.2019
100m Rygg
Harstad SK2000100m Rygg1.02,7147329.09.201925m 
[Utvid]9292.
Sverre Johnsen Mikkelborg
Tromsø SK
Sverre Johnsen Mikkelborg57,69
472p
29.09.2019
100m Fri
Tromsø SK2003100m Fri57,6947229.09.201925m 
[Utvid]9292.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga5.02,26
472p
29.09.2019
400m Individuell medley
Sortland SLK2005400m Individuell medley5.02,2647229.09.201925m 
[Utvid]9494.
Alexey Koryachko Johansen
Karasjok SK
Alexey Koryachko Johansen2.07,66
471p
28.09.2019
200m Fri
Karasjok SK2003200m Fri2.07,6647128.09.201925m 
[Utvid]9595.
Mikael Neslin Olsen
Finnsnes SK
Mikael Neslin Olsen26,06
469p
28.09.2019
50m Fri
Finnsnes SK200450m Fri26,0646928.09.201925m 
[Utvid]9595.
Mikael Neslin Olsen
Finnsnes SK
Mikael Neslin Olsen26,06
469p
29.09.2019
50m Fri
Finnsnes SK200450m Fri26,0646929.09.201925mF
[Utvid]9797.
Halvard Bygdnes
Harstad SK
Halvard Bygdnes57,85
468p
29.09.2019
100m Fri
Harstad SK2000100m Fri57,8546829.09.201925m 
[Utvid]9797.
Lotta Irene Walle Tötterman
Harstad SK
Lotta Irene Walle Tötterman1.04,68
468p
29.09.2019
100m Fri
Harstad SK2003100m Fri1.04,6846829.09.201925m 
[Utvid]9797.
Vebjørn Stenvold
Tromsø SK
Vebjørn Stenvold2.07,93
468p
28.09.2019
200m Fri
Tromsø SK2004200m Fri2.07,9346828.09.201925mD
[Utvid]100100.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga57,92
467p
29.09.2019
100m Fri
Sortland SLK2005100m Fri57,9246729.09.201925m 
Side 1 av 17 (1625 rader)< Forrige1234567151617Neste >
I kolonnen D betyr D at tiden er oppnådd som første delen av et løp (deldistanse)
I kolonnen D betyr F at tiden er oppnådd som første etappe på stafett.
Listen viser ikke resultatlisten, men viser tider i rankingdatabasen oppnådd på dette stevnet.
Det er kun tider fra utøvere som er lisensiert i Norges som ligger i rankingdatabasen.
Medley.no benytter informasjonskapsler og Google Analytics. Godtar du dette kan du fortsette å benytte denne siden.