Velkommen til medley.no

Norges Svømmeforbunds portal for konkurranseidrett.


Medley.no inneholder terminliste, rankinglister, rekorder samt mye mer. Påmeldingstjenester kommer snart. Noen av tjenestene forutsetter at du har en brukerkonto.

Har du ingen brukerkonto?

Foreløpig er det ikke mulig å opprette bruker på medley.no for utøvere og klubber, men det vil komme info til klubbene når dette er klart.

Logg inn

Brukernavn:
Passord:
Logg inn
Glemt ditt passord eller brukernavn?
Logg inn
Medley.no
NSF
 
NSF
Medley.no
Logg inn
menu
 
Asker Høststevne
Stevne
Stevnenavn:
Asker Høststevne
Fra dato:
10.09.2021
Til dato:
12.09.2021
NSF Stevne Id:
0000036144
Arrangørnavn:
Asker SK
Stevnested:
Holmen
Bassengnavn:
Holmen svømmehall
Stevnedata
Gren:
Svømming
Antall baner:
8
Bassenglengde:
25m
Stevnetype:
Krets/Regionstevne
Livetiming:
Påmelding
Påmeldingsfrist:
06.09.2021
Kvalperiode start:
07.09.2020
Kvalperiode slutt:
06.09.2021
Påmeldingsansv.:
Bjarne Stavnes
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
48191935
Arrangementsleder
Navn:
Morten Tronstad
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
957 07 465
Info
Dokumenter
"
"
Distanse:
v
Poengtype:
v
+
-
Nr 
Navn 
Navn 
Tid 
Klubb 
Født 
Distanse 
Tid 
Poeng 
Dato 
Basseng 
D 
[Utvid]11.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia23,51
791p
11.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne200150m Butterfly23,5179111.09.202125m 
[Utvid]22.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia1.00,14
790p
11.09.2021
100m Bryst
Bærumsvømmerne2001100m Bryst1.00,1479011.09.202125m 
[Utvid]33.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia27,57
768p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200150m Bryst27,5776811.09.202125m 
[Utvid]44.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia27,65
761p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200150m Bryst27,6576111.09.202125mD
[Utvid]55.
Uliana Gorlova
Lambertseter SK
Uliana Gorlova16.46,80
758p
10.09.2021
1500m Fri
Lambertseter SK20031500m Fri16.46,8075810.09.202125m 
[Utvid]66.
Eva Kummen
Lambertseter SK
Eva Kummen2.29,59
728p
12.09.2021
200m Bryst
Lambertseter SK2001200m Bryst2.29,5972812.09.202125m 
[Utvid]77.
Simon Moe
Bærumsvømmerne
Simon Moe54,52
720p
11.09.2021
100m Rygg
Bærumsvømmerne2001100m Rygg54,5272011.09.202125m 
[Utvid]88.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen8.54,99
719p
10.09.2021
800m Fri
Lambertseter SK2004800m Fri8.54,9971910.09.202125m 
[Utvid]99.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia53,79
714p
12.09.2021
100m Butterfly
Bærumsvømmerne2001100m Butterfly53,7971412.09.202125m 
[Utvid]1010.
Nicholas Lia
Bærumsvømmerne
Nicholas Lia24,34
713p
12.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne200150m Butterfly24,3471312.09.202125mD
[Utvid]1111.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey1.02,39
708p
11.09.2021
100m Bryst
Bærumsvømmerne1996100m Bryst1.02,3970811.09.202125m 
[Utvid]1212.
Kristine Bjellvåg Braathen
Bærumsvømmerne
Kristine Bjellvåg Braathen25,73
707p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200050m Fri25,7370711.09.202125m 
[Utvid]1212.
Anders Eide Haugholt
OI Svømming
Anders Eide Haugholt28,34
707p
11.09.2021
50m Bryst
OI Svømming200250m Bryst28,3470711.09.202125m 
[Utvid]1414.
Victoria Deona Bergeli
Bærumsvømmerne
Victoria Deona Bergeli56,41
706p
11.09.2021
100m Fri
Bærumsvømmerne2003100m Fri56,4170611.09.202125m 
[Utvid]1515.
Uliana Gorlova
Lambertseter SK
Uliana Gorlova8.59,14
702p
10.09.2021
800m Fri
Lambertseter SK2003800m Fri8.59,1470210.09.202125mD
[Utvid]1616.
Kristine Bjellvåg Braathen
Bærumsvømmerne
Kristine Bjellvåg Braathen27,47
699p
11.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne200050m Butterfly27,4769911.09.202125m 
[Utvid]1717.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen4.23,61
698p
10.09.2021
400m Fri
Lambertseter SK2004400m Fri4.23,6169810.09.202125mD
[Utvid]1818.
Eva Kummen
Lambertseter SK
Eva Kummen1.10,36
696p
11.09.2021
100m Bryst
Lambertseter SK2001100m Bryst1.10,3669611.09.202125m 
[Utvid]1919.
Victoria Deona Bergeli
Bærumsvømmerne
Victoria Deona Bergeli25,98
687p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200350m Fri25,9868711.09.202125m 
[Utvid]1919.
Victoria Deona Bergeli
Bærumsvømmerne
Victoria Deona Bergeli29,08
687p
11.09.2021
50m Rygg
Bærumsvømmerne200350m Rygg29,0868711.09.202125m 
[Utvid]2121.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen1.04,19
682p
11.09.2021
100m Individuell medley
Lambertseter SK2004100m Individuell medley1.04,1968211.09.202125m 
[Utvid]2222.
Simon Moe
Bærumsvømmerne
Simon Moe23,02
679p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200150m Fri23,0267911.09.202125m 
[Utvid]2222.
Simon Moe
Bærumsvømmerne
Simon Moe25,27
679p
11.09.2021
50m Rygg
Bærumsvømmerne200150m Rygg25,2767911.09.202125m 
[Utvid]2424.
Kristine Bjellvåg Braathen
Bærumsvømmerne
Kristine Bjellvåg Braathen29,21
678p
11.09.2021
50m Rygg
Bærumsvømmerne200050m Rygg29,2167811.09.202125m 
[Utvid]2424.
Christian Groth Dyrkorn
Bærumsvømmerne
Christian Groth Dyrkorn1.03,27
678p
11.09.2021
100m Bryst
Bærumsvømmerne2001100m Bryst1.03,2767811.09.202125m 
[Utvid]2626.
Milian Hestad Solberg
Bærumsvømmerne
Milian Hestad Solberg24,76
677p
11.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne200350m Butterfly24,7667711.09.202125m 
[Utvid]2727.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen1.11,24
670p
11.09.2021
100m Bryst
Lambertseter SK2004100m Bryst1.11,2467011.09.202125m 
[Utvid]2828.
Milian Hestad Solberg
Bærumsvømmerne
Milian Hestad Solberg57,49
668p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2003100m Individuell medley57,4966811.09.202125m 
[Utvid]2929.
Kristine Bjellvåg Braathen
Bærumsvømmerne
Kristine Bjellvåg Braathen32,72
665p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200050m Bryst32,7266511.09.202125m 
[Utvid]3030.
Uliana Gorlova
Lambertseter SK
Uliana Gorlova4.28,94
658p
10.09.2021
400m Fri
Lambertseter SK2003400m Fri4.28,9465810.09.202125mD
[Utvid]3131.
Christian Groth Dyrkorn
Bærumsvømmerne
Christian Groth Dyrkorn29,19
647p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200150m Bryst29,1964711.09.202125m 
[Utvid]3131.
Eva Kummen
Lambertseter SK
Eva Kummen1.12,07
647p
12.09.2021
100m Bryst
Lambertseter SK2001100m Bryst1.12,0764712.09.202125mD
[Utvid]3333.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey58,13
646p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne1996100m Individuell medley58,1364611.09.202125m 
[Utvid]3333.
Victoria Deona Bergeli
Bærumsvømmerne
Victoria Deona Bergeli1.05,36
646p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2003100m Individuell medley1.05,3664611.09.202125m 
[Utvid]3535.
Mathias Rike Holmann
Bærumsvømmerne
Mathias Rike Holmann56,59
644p
11.09.2021
100m Rygg
Bærumsvømmerne2004100m Rygg56,5964411.09.202125m 
[Utvid]3636.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey29,26
642p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne199650m Bryst29,2664211.09.202125mD
[Utvid]3737.
Julius Aleksander Stähr Aarnes
Asker SK
Julius Aleksander Stähr Aarnes16.26,04
636p
10.09.2021
1500m Fri
Asker SK20041500m Fri16.26,0463610.09.202125m 
[Utvid]3838.
Espen Elias Nordeng Refstie
Bærumsvømmerne
Espen Elias Nordeng Refstie23,56
634p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200250m Fri23,5663411.09.202125m 
[Utvid]3838.
Eva Kummen
Lambertseter SK
Eva Kummen33,23
634p
11.09.2021
50m Bryst
Lambertseter SK200150m Bryst33,2363411.09.202125mD
[Utvid]4040.
Christian Groth Dyrkorn
Bærumsvømmerne
Christian Groth Dyrkorn58,56
632p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2001100m Individuell medley58,5663211.09.202125m 
[Utvid]4141.
Espen Elias Nordeng Refstie
Bærumsvømmerne
Espen Elias Nordeng Refstie58,58
631p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2002100m Individuell medley58,5863111.09.202125m 
[Utvid]4242.
Mathias Rike Holmann
Bærumsvømmerne
Mathias Rike Holmann1.05,07
624p
11.09.2021
100m Bryst
Bærumsvømmerne2004100m Bryst1.05,0762411.09.202125m 
[Utvid]4343.
Julius Aleksander Stähr Aarnes
Asker SK
Julius Aleksander Stähr Aarnes1.56,31
623p
12.09.2021
200m Fri
Asker SK2004200m Fri1.56,3162312.09.202125m 
[Utvid]4444.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey2.08,65
618p
12.09.2021
200m Individuell medley
Bærumsvømmerne1996200m Individuell medley2.08,6561812.09.202125m 
[Utvid]4444.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen2.09,60
618p
10.09.2021
200m Fri
Lambertseter SK2004200m Fri2.09,6061810.09.202125mD
[Utvid]4646.
August Heggenhougen Leikvam
Glitre SK
August Heggenhougen Leikvam1.56,70
617p
12.09.2021
200m Fri
Glitre SK2003200m Fri1.56,7061712.09.202125m 
[Utvid]4747.
Mathias Rike Holmann
Bærumsvømmerne
Mathias Rike Holmann2.07,55
611p
10.09.2021
200m Butterfly
Bærumsvømmerne2004200m Butterfly2.07,5561110.09.202125m 
[Utvid]4848.
Mathias Rike Holmann
Bærumsvømmerne
Mathias Rike Holmann23,98
601p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200450m Fri23,9860111.09.202125m 
[Utvid]4848.
Christian Groth Dyrkorn
Bærumsvømmerne
Christian Groth Dyrkorn29,91
601p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200150m Bryst29,9160111.09.202125mD
[Utvid]5050.
Julius Aleksander Stähr Aarnes
Asker SK
Julius Aleksander Stähr Aarnes8.46,08
598p
10.09.2021
800m Fri
Asker SK2004800m Fri8.46,0859810.09.202125mD
[Utvid]5151.
Christian Groth Dyrkorn
Bærumsvømmerne
Christian Groth Dyrkorn25,82
597p
11.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne200150m Butterfly25,8259711.09.202125m 
[Utvid]5252.
Kristine Bjellvåg Braathen
Bærumsvømmerne
Kristine Bjellvåg Braathen1.07,25
593p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2000100m Individuell medley1.07,2559311.09.202125m 
[Utvid]5353.
Lavrans Solli
Bærumsvømmerne
Lavrans Solli26,49
590p
11.09.2021
50m Rygg
Bærumsvømmerne199250m Rygg26,4959011.09.202125m 
[Utvid]5454.
Julius Aleksander Stähr Aarnes
Asker SK
Julius Aleksander Stähr Aarnes53,59
589p
11.09.2021
100m Fri
Asker SK2004100m Fri53,5958911.09.202125m 
[Utvid]5555.
Victoria Deona Bergeli
Bærumsvømmerne
Victoria Deona Bergeli27,40
586p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne200350m Fri27,4058611.09.202125mD
[Utvid]5555.
August Heggenhougen Leikvam
Glitre SK
August Heggenhougen Leikvam53,68
586p
11.09.2021
100m Fri
Glitre SK2003100m Fri53,6858611.09.202125m 
[Utvid]5757.
Eva Kummen
Lambertseter SK
Eva Kummen34,14
585p
12.09.2021
50m Bryst
Lambertseter SK200150m Bryst34,1458512.09.202125mD
[Utvid]5858.
Anika Jocelyne Svenning
Bærumsvømmerne
Anika Jocelyne Svenning30,72
583p
11.09.2021
50m Rygg
Bærumsvømmerne200550m Rygg30,7258311.09.202125m 
[Utvid]5959.
Istvan Akos Besenyi
Ullensakersvømmerne
Istvan Akos Besenyi1.59,00
582p
12.09.2021
200m Fri
Ullensakersvømmerne2004200m Fri1.59,0058212.09.202125m 
[Utvid]6060.
Anders Eide Haugholt
OI Svømming
Anders Eide Haugholt24,28
579p
11.09.2021
50m Fri
OI Svømming200250m Fri24,2857911.09.202125m 
[Utvid]6161.
Uliana Gorlova
Lambertseter SK
Uliana Gorlova2.12,62
577p
10.09.2021
200m Fri
Lambertseter SK2003200m Fri2.12,6257710.09.202125mD
[Utvid]6262.
Erik Tomter Ouren
Lambertseter SK
Erik Tomter Ouren58,81
574p
11.09.2021
100m Rygg
Lambertseter SK2003100m Rygg58,8157411.09.202125m 
[Utvid]6363.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey26,19
572p
12.09.2021
50m Butterfly
Bærumsvømmerne199650m Butterfly26,1957212.09.202125mD
[Utvid]6464.
Kasper Mathiesen Laskemoen
Lambertseter SK
Kasper Mathiesen Laskemoen1.00,65
569p
11.09.2021
100m Individuell medley
Lambertseter SK2004100m Individuell medley1.00,6556911.09.202125m 
[Utvid]6565.
Ella Magnussen
Asker SK
Ella Magnussen2.13,34
568p
12.09.2021
200m Fri
Asker SK2003200m Fri2.13,3456812.09.202125m 
[Utvid]6666.
Erik Tomter Ouren
Lambertseter SK
Erik Tomter Ouren26,86
566p
11.09.2021
50m Rygg
Lambertseter SK200350m Rygg26,8656611.09.202125m 
[Utvid]6767.
Istvan Akos Besenyi
Ullensakersvømmerne
Istvan Akos Besenyi4.43,96
565p
10.09.2021
400m Individuell medley
Ullensakersvømmerne2004400m Individuell medley4.43,9656510.09.202125m 
[Utvid]6868.
Oda Løtuft Johansen
Ås IL
Oda Løtuft Johansen1.00,98
559p
11.09.2021
100m Fri
Ås IL2002100m Fri1.00,9855911.09.202125m 
[Utvid]6868.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga2.00,60
559p
12.09.2021
200m Fri
Sortland SLK2005200m Fri2.00,6055912.09.202125m 
[Utvid]7070.
Mari Moen
Lambertseter SK
Mari Moen34,68
558p
11.09.2021
50m Bryst
Lambertseter SK200450m Bryst34,6855811.09.202125mD
[Utvid]7171.
Elin Birkeland Le-Viet
Glitre SK
Elin Birkeland Le-Viet34,71
557p
11.09.2021
50m Bryst
Glitre SK200450m Bryst34,7155711.09.202125m 
[Utvid]7272.
Mathias Rike Holmann
Bærumsvømmerne
Mathias Rike Holmann30,73
554p
11.09.2021
50m Bryst
Bærumsvømmerne200450m Bryst30,7355411.09.202125mD
[Utvid]7272.
August Heggenhougen Leikvam
Glitre SK
August Heggenhougen Leikvam2.11,72
554p
10.09.2021
200m Butterfly
Glitre SK2003200m Butterfly2.11,7255410.09.202125m 
[Utvid]7474.
Eline Myklebusthaug
Glitre SK
Eline Myklebusthaug2.43,92
553p
12.09.2021
200m Bryst
Glitre SK2004200m Bryst2.43,9255312.09.202125m 
[Utvid]7575.
Kristian Eide Haugholt
OI Svømming
Kristian Eide Haugholt24,67
552p
11.09.2021
50m Fri
OI Svømming200450m Fri24,6755211.09.202125m 
[Utvid]7575.
Sanna Sembsmoen-Schleis
Glitre SK
Sanna Sembsmoen-Schleis1.01,23
552p
11.09.2021
100m Fri
Glitre SK2003100m Fri1.01,2355211.09.202125m 
[Utvid]7575.
Anika Jocelyne Svenning
Bærumsvømmerne
Anika Jocelyne Svenning1.06,90
552p
11.09.2021
100m Rygg
Bærumsvømmerne2005100m Rygg1.06,9055211.09.202125m 
[Utvid]7878.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga54,82
550p
11.09.2021
100m Fri
Sortland SLK2005100m Fri54,8255011.09.202125m 
[Utvid]7878.
Ivar Mosqueira Forbord
Glitre SK
Ivar Mosqueira Forbord2.12,05
550p
10.09.2021
200m Butterfly
Glitre SK2003200m Butterfly2.12,0555010.09.202125m 
[Utvid]7878.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga2.12,06
550p
10.09.2021
200m Butterfly
Sortland SLK2005200m Butterfly2.12,0655010.09.202125m 
[Utvid]7878.
Linnea Lauritzen
Ullensakersvømmerne
Linnea Lauritzen2.14,77
550p
12.09.2021
200m Fri
Ullensakersvømmerne2008200m Fri2.14,7755012.09.202125m 
[Utvid]8282.
Ella Magnussen
Asker SK
Ella Magnussen1.01,35
549p
11.09.2021
100m Fri
Asker SK2003100m Fri1.01,3554911.09.202125m 
[Utvid]8383.
Aksel Smeby Iden
Asker SK
Aksel Smeby Iden2.01,38
548p
12.09.2021
200m Fri
Asker SK2005200m Fri2.01,3854812.09.202125m 
[Utvid]8484.
Lavrans Solli
Bærumsvømmerne
Lavrans Solli24,74
547p
11.09.2021
50m Fri
Bærumsvømmerne199250m Fri24,7454711.09.202125m 
[Utvid]8484.
Jolann Bovey
Bærumsvømmerne
Jolann Bovey58,78
547p
12.09.2021
100m Butterfly
Bærumsvømmerne1996100m Butterfly58,7854712.09.202125m 
[Utvid]8686.
Eline Myklebusthaug
Glitre SK
Eline Myklebusthaug1.16,37
544p
11.09.2021
100m Bryst
Glitre SK2004100m Bryst1.16,3754411.09.202125m 
[Utvid]8787.
Ella Magnussen
Asker SK
Ella Magnussen28,12
542p
11.09.2021
50m Fri
Asker SK200350m Fri28,1254211.09.202125m 
[Utvid]8888.
Maja Arndal
Glitre SK
Maja Arndal28,16
539p
11.09.2021
50m Fri
Glitre SK200350m Fri28,1653911.09.202125m 
[Utvid]8888.
Sanna Sembsmoen-Schleis
Glitre SK
Sanna Sembsmoen-Schleis2.15,62
539p
12.09.2021
200m Fri
Glitre SK2003200m Fri2.15,6253912.09.202125m 
[Utvid]9090.
Anika Jocelyne Svenning
Bærumsvømmerne
Anika Jocelyne Svenning1.09,50
537p
11.09.2021
100m Individuell medley
Bærumsvømmerne2005100m Individuell medley1.09,5053711.09.202125m 
[Utvid]9191.
Einar Skoglund
Lambertseter SK
Einar Skoglund59,17
536p
12.09.2021
100m Butterfly
Lambertseter SK2001100m Butterfly59,1753612.09.202125m 
[Utvid]9191.
Hannah Ruud Raustøl
Asker SK
Hannah Ruud Raustøl1.01,86
536p
11.09.2021
100m Fri
Asker SK2003100m Fri1.01,8653611.09.202125m 
[Utvid]9191.
Anders Valdar
Poseidon
Anders Valdar2.02,27
536p
12.09.2021
200m Fri
Poseidon2000200m Fri2.02,2753612.09.202125m 
[Utvid]9494.
Anders Inga
Sortland SLK
Anders Inga1.01,89
535p
11.09.2021
100m Individuell medley
Sortland SLK2005100m Individuell medley1.01,8953511.09.202125m 
[Utvid]9595.
Tobias Aleksander Olsen
Mysen SK
Tobias Aleksander Olsen1.08,56
533p
11.09.2021
100m Bryst
Mysen SK2004100m Bryst1.08,5653311.09.202125m 
[Utvid]9696.
Richard Ivan Willem Sol
Elverum Svømming
Richard Ivan Willem Sol31,16
532p
11.09.2021
50m Bryst
Elverum Svømming200150m Bryst31,1653211.09.202125m 
[Utvid]9797.
Istvan Akos Besenyi
Ullensakersvømmerne
Istvan Akos Besenyi55,47
531p
11.09.2021
100m Fri
Ullensakersvømmerne2004100m Fri55,4753111.09.202125m 
[Utvid]9898.
Hannah Ruud Raustøl
Asker SK
Hannah Ruud Raustøl31,72
530p
11.09.2021
50m Rygg
Asker SK200350m Rygg31,7253011.09.202125m 
[Utvid]9898.
August Heggenhougen Leikvam
Glitre SK
August Heggenhougen Leikvam1.08,69
530p
11.09.2021
100m Bryst
Glitre SK2003100m Bryst1.08,6953011.09.202125m 
[Utvid]9898.
Richard Ivan Willem Sol
Elverum Svømming
Richard Ivan Willem Sol1.08,70
530p
11.09.2021
100m Bryst
Elverum Svømming2001100m Bryst1.08,7053011.09.202125m 
Side 1 av 15 (1491 rader)< Forrige1234567131415Neste >
I kolonnen D betyr D at tiden er oppnådd som første delen av et løp (deldistanse)
I kolonnen D betyr F at tiden er oppnådd som første etappe på stafett.
Listen viser ikke resultatlisten, men viser tider i rankingdatabasen oppnådd på dette stevnet.
Det er kun tider fra utøvere som er lisensiert i Norges som ligger i rankingdatabasen.
Medley.no benytter informasjonskapsler og Google Analytics. Godtar du dette kan du fortsette å benytte denne siden.