Velkommen til medley.no

Norges Svømmeforbunds portal for konkurranseidrett.


Medley.no inneholder terminliste, rankinglister, rekorder samt mye mer. Påmeldingstjenester kommer snart. Noen av tjenestene forutsetter at du har en brukerkonto.

Har du ingen brukerkonto?

Foreløpig er det ikke mulig å opprette bruker på medley.no for utøvere og klubber, men det vil komme info til klubbene når dette er klart.

Logg inn

Brukernavn:
Passord:
Logg inn
Glemt ditt passord eller brukernavn?
Logg inn
Medley.no
NSF
 
NSF
Medley.no
Logg inn
menu
 
Langdistansecup- 1500m
Stevne
Stevnenavn:
Langdistansecup- 1500m
Fra dato:
26.11.2022
Til dato:
27.11.2022
NSF Stevne Id:
0000042635
Arrangørnavn:
Bergensklubbene
Stevnested:
Ågotnes
Bassengnavn:
Ågotnes svømmehall
Stevnedata
Gren:
Svømming
Antall baner:
6
Bassenglengde:
25m
Stevnetype:
Krets/Regionstevne
Livetiming:
Påmelding
Påmeldingsfrist:
16.11.2022
Kvalperiode start:
17.11.2021
Kvalperiode slutt:
16.11.2022
Påmeldingsansv.:
Charmaine Pettersen
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
98805126
Arrangementsleder
Navn:
Charmaine Pettersen
Epost:
Klikk for epostadresse
Mobil:
98805126
Info
Dokumenter
"
"
Distanse:
v
Poengtype:
v
+
-
Nr 
Navn 
Navn 
Tid 
Klubb 
Født 
Distanse 
Tid 
Poeng 
Dato 
Basseng 
D 
[Utvid]11.
Daniel Rumenov Marinov
Bergen Vest SK
Daniel Rumenov Marinov16.40,16
609p
27.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20071500m Fri16.40,1660927.11.202225m 
[Utvid]22.
Emma Sofie Antun
Bergen Vest SK
Emma Sofie Antun18.15,43
588p
26.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20041500m Fri18.15,4358826.11.202225m 
[Utvid]33.
Daniel Rumenov Marinov
Bergen Vest SK
Daniel Rumenov Marinov8.51,39
581p
27.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2007800m Fri8.51,3958127.11.202225mD
[Utvid]44.
Eiliv August Backer Grøttum
Delfana
Eiliv August Backer Grøttum16.58,73
576p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20051500m Fri16.58,7357627.11.202225m 
[Utvid]55.
Eiliv August Backer Grøttum
Delfana
Eiliv August Backer Grøttum8.55,70
567p
27.11.2022
800m Fri
Delfana2005800m Fri8.55,7056727.11.202225mD
[Utvid]55.
Emma Sofie Antun
Bergen Vest SK
Emma Sofie Antun9.38,90
567p
26.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2004800m Fri9.38,9056726.11.202225mD
[Utvid]77.
Emma Sofie Antun
Bergen Vest SK
Emma Sofie Antun4.44,99
552p
26.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2004400m Fri4.44,9955226.11.202225mD
[Utvid]88.
Daniel Rumenov Marinov
Bergen Vest SK
Daniel Rumenov Marinov4.23,13
524p
27.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2007400m Fri4.23,1352427.11.202225mD
[Utvid]99.
Mikkel Henne Myklatun
Bergen Vest SK
Mikkel Henne Myklatun17.32,12
523p
27.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20071500m Fri17.32,1252327.11.202225m 
[Utvid]1010.
Eiliv August Backer Grøttum
Delfana
Eiliv August Backer Grøttum4.23,67
521p
27.11.2022
400m Fri
Delfana2005400m Fri4.23,6752127.11.202225mD
[Utvid]1111.
Vilde Roald Strand
Bergen Vest SK
Vilde Roald Strand19.06,02
514p
26.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20051500m Fri19.06,0251426.11.202225m 
[Utvid]1212.
Mikkel Henne Myklatun
Bergen Vest SK
Mikkel Henne Myklatun9.14,40
511p
27.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2007800m Fri9.14,4051127.11.202225mD
[Utvid]1313.
Vilde Arefjord Elholm
Bergen Vest SK
Vilde Arefjord Elholm19.11,43
506p
26.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20071500m Fri19.11,4350626.11.202225m 
[Utvid]1414.
Einar Liland Thiis
Bergensvømmerne
Einar Liland Thiis17.47,88
500p
27.11.2022
1500m Fri
Bergensvømmerne20061500m Fri17.47,8850027.11.202225m 
[Utvid]1515.
Vilde Roald Strand
Bergen Vest SK
Vilde Roald Strand10.05,75
495p
26.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2005800m Fri10.05,7549526.11.202225mD
[Utvid]1616.
Erlend Tveiten Zahl
Delfana
Erlend Tveiten Zahl17.56,83
488p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20061500m Fri17.56,8348827.11.202225m 
[Utvid]1717.
Emma Sofie Antun
Bergen Vest SK
Emma Sofie Antun2.20,63
484p
26.11.2022
200m Fri
Bergen Vest SK2004200m Fri2.20,6348426.11.202225mD
[Utvid]1818.
Vilde Arefjord Elholm
Bergen Vest SK
Vilde Arefjord Elholm10.10,87
483p
26.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2007800m Fri10.10,8748326.11.202225mD
[Utvid]1919.
Vilde Roald Strand
Bergen Vest SK
Vilde Roald Strand4.58,18
482p
26.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2005400m Fri4.58,1848226.11.202225mD
[Utvid]2020.
Mikkel Henne Myklatun
Bergen Vest SK
Mikkel Henne Myklatun4.31,75
476p
27.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2007400m Fri4.31,7547627.11.202225mD
[Utvid]2121.
Vilde Arefjord Elholm
Bergen Vest SK
Vilde Arefjord Elholm5.00,32
472p
26.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2007400m Fri5.00,3247226.11.202225mD
[Utvid]2121.
Erlend Tveiten Zahl
Delfana
Erlend Tveiten Zahl9.29,27
472p
27.11.2022
800m Fri
Delfana2006800m Fri9.29,2747227.11.202225mD
[Utvid]2121.
Sebastian Rosnes
Øyane SK
Sebastian Rosnes18.09,17
472p
27.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20061500m Fri18.09,1747227.11.202225m 
[Utvid]2424.
Simon Storrø Edvinsen
Øyane SK
Simon Storrø Edvinsen18.10,03
470p
27.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20081500m Fri18.10,0347027.11.202225m 
[Utvid]2525.
Sebastian Rosnes
Øyane SK
Sebastian Rosnes9.31,17
467p
27.11.2022
800m Fri
Øyane SK2006800m Fri9.31,1746727.11.202225mD
[Utvid]2626.
Synne Boga
Bergensvømmerne
Synne Boga10.18,08
466p
26.11.2022
800m Fri
Bergensvømmerne2008800m Fri10.18,0846626.11.202225mD
[Utvid]2727.
Synne Boga
Bergensvømmerne
Synne Boga5.02,11
464p
26.11.2022
400m Fri
Bergensvømmerne2008400m Fri5.02,1146426.11.202225mD
[Utvid]2828.
Synne Boga
Bergensvømmerne
Synne Boga19.46,36
463p
26.11.2022
1500m Fri
Bergensvømmerne20081500m Fri19.46,3646326.11.202225m 
[Utvid]2929.
Einar Liland Thiis
Bergensvømmerne
Einar Liland Thiis9.34,40
460p
27.11.2022
800m Fri
Bergensvømmerne2006800m Fri9.34,4046027.11.202225mD
[Utvid]2929.
Noah Håkonsund Milazzo
Bergensvømmerne
Noah Håkonsund Milazzo18.18,32
460p
27.11.2022
1500m Fri
Bergensvømmerne20061500m Fri18.18,3246027.11.202225m 
[Utvid]3131.
Karine Ruiz Selberg
Delfana
Karine Ruiz Selberg19.52,25
456p
26.11.2022
1500m Fri
Delfana20051500m Fri19.52,2545626.11.202225m 
[Utvid]3232.
Sebastian Rosnes
Øyane SK
Sebastian Rosnes4.36,18
453p
27.11.2022
400m Fri
Øyane SK2006400m Fri4.36,1845327.11.202225mD
[Utvid]3333.
Rio Nesse Roberts
Øyane SK
Rio Nesse Roberts18.25,78
451p
27.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20061500m Fri18.25,7845127.11.202225m 
[Utvid]3434.
Daniel Rumenov Marinov
Bergen Vest SK
Daniel Rumenov Marinov2.09,72
449p
27.11.2022
200m Fri
Bergen Vest SK2007200m Fri2.09,7244927.11.202225mD
[Utvid]3434.
Eiliv August Backer Grøttum
Delfana
Eiliv August Backer Grøttum2.09,72
449p
27.11.2022
200m Fri
Delfana2005200m Fri2.09,7244927.11.202225mD
[Utvid]3636.
Erlend Tveiten Zahl
Delfana
Erlend Tveiten Zahl4.37,60
446p
27.11.2022
400m Fri
Delfana2006400m Fri4.37,6044627.11.202225mD
[Utvid]3636.
Ulrikke Bergtun
Delfana
Ulrikke Bergtun20.01,50
446p
26.11.2022
1500m Fri
Delfana20061500m Fri20.01,5044626.11.202225m 
[Utvid]3838.
Simon Storrø Edvinsen
Øyane SK
Simon Storrø Edvinsen9.40,83
444p
27.11.2022
800m Fri
Øyane SK2008800m Fri9.40,8344427.11.202225mD
[Utvid]3939.
Ulrikke Bergtun
Delfana
Ulrikke Bergtun5.07,31
441p
26.11.2022
400m Fri
Delfana2006400m Fri5.07,3144126.11.202225mD
[Utvid]4040.
Karine Ruiz Selberg
Delfana
Karine Ruiz Selberg10.32,07
436p
26.11.2022
800m Fri
Delfana2005800m Fri10.32,0743626.11.202225mD
[Utvid]4141.
Ulrikke Bergtun
Delfana
Ulrikke Bergtun10.32,49
435p
26.11.2022
800m Fri
Delfana2006800m Fri10.32,4943526.11.202225mD
[Utvid]4141.
Adrian Lohne Næss
Øyane SK
Adrian Lohne Næss18.38,84
435p
27.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20081500m Fri18.38,8443527.11.202225m 
[Utvid]4343.
Rio Nesse Roberts
Øyane SK
Rio Nesse Roberts9.45,52
434p
27.11.2022
800m Fri
Øyane SK2006800m Fri9.45,5243427.11.202225mD
[Utvid]4444.
Sverre Wesnes
Delfana
Sverre Wesnes18.42,28
431p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20081500m Fri18.42,2843127.11.202225m 
[Utvid]4545.
Noah Håkonsund Milazzo
Bergensvømmerne
Noah Håkonsund Milazzo9.49,41
425p
27.11.2022
800m Fri
Bergensvømmerne2006800m Fri9.49,4142527.11.202225mD
[Utvid]4646.
Vilde Arefjord Elholm
Bergen Vest SK
Vilde Arefjord Elholm2.27,32
421p
26.11.2022
200m Fri
Bergen Vest SK2007200m Fri2.27,3242126.11.202225mD
[Utvid]4747.
Adrian Lohne Næss
Øyane SK
Adrian Lohne Næss9.53,01
418p
27.11.2022
800m Fri
Øyane SK2008800m Fri9.53,0141827.11.202225mD
[Utvid]4747.
Bertine Landeråen Hess
Øyane SK
Bertine Landeråen Hess20.27,18
418p
26.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20061500m Fri20.27,1841826.11.202225m 
[Utvid]4949.
Bertine Landeråen Hess
Øyane SK
Bertine Landeråen Hess5.13,64
414p
26.11.2022
400m Fri
Øyane SK2006400m Fri5.13,6441426.11.202225mD
[Utvid]4949.
Sverre Wesnes
Delfana
Sverre Wesnes9.54,89
414p
27.11.2022
800m Fri
Delfana2008800m Fri9.54,8941427.11.202225mD
[Utvid]4949.
Bertine Landeråen Hess
Øyane SK
Bertine Landeråen Hess10.42,83
414p
26.11.2022
800m Fri
Øyane SK2006800m Fri10.42,8341426.11.202225mD
[Utvid]5252.
Karine Ruiz Selberg
Delfana
Karine Ruiz Selberg5.14,18
412p
26.11.2022
400m Fri
Delfana2005400m Fri5.14,1841226.11.202225mD
[Utvid]5353.
Mikkel Henne Myklatun
Bergen Vest SK
Mikkel Henne Myklatun2.13,88
408p
27.11.2022
200m Fri
Bergen Vest SK2007200m Fri2.13,8840827.11.202225mD
[Utvid]5353.
Erlend Tveiten Zahl
Delfana
Erlend Tveiten Zahl2.13,97
408p
27.11.2022
200m Fri
Delfana2006200m Fri2.13,9740827.11.202225mD
[Utvid]5555.
Synne Boga
Bergensvømmerne
Synne Boga2.28,98
407p
26.11.2022
200m Fri
Bergensvømmerne2008200m Fri2.28,9840726.11.202225mD
[Utvid]5555.
Ulrikke Bergtun
Delfana
Ulrikke Bergtun2.29,00
407p
26.11.2022
200m Fri
Delfana2006200m Fri2.29,0040726.11.202225mD
[Utvid]5757.
Einar Liland Thiis
Bergensvømmerne
Einar Liland Thiis4.46,96
404p
27.11.2022
400m Fri
Bergensvømmerne2006400m Fri4.46,9640427.11.202225mD
[Utvid]5858.
Simon Storrø Edvinsen
Øyane SK
Simon Storrø Edvinsen4.47,56
402p
27.11.2022
400m Fri
Øyane SK2008400m Fri4.47,5640227.11.202225mD
[Utvid]5959.
Sebastian Rosnes
Øyane SK
Sebastian Rosnes2.14,83
400p
27.11.2022
200m Fri
Øyane SK2006200m Fri2.14,8340027.11.202225mD
[Utvid]6060.
Rio Nesse Roberts
Øyane SK
Rio Nesse Roberts4.48,19
399p
27.11.2022
400m Fri
Øyane SK2006400m Fri4.48,1939927.11.202225mD
[Utvid]6161.
Sigrid Kvamme Berget
Bergen Vest SK
Sigrid Kvamme Berget20.48,64
397p
26.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20081500m Fri20.48,6439726.11.202225m 
[Utvid]6262.
Emma Sofie Antun
Bergen Vest SK
Emma Sofie Antun1.08,55
393p
26.11.2022
100m Fri
Bergen Vest SK2004100m Fri1.08,5539326.11.202225mD
[Utvid]6363.
Mathias Greve-Isdahl Mohn
Delfana
Mathias Greve-Isdahl Mohn19.20,56
390p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20071500m Fri19.20,5639027.11.202225m 
[Utvid]6464.
Bertine Landeråen Hess
Øyane SK
Bertine Landeråen Hess2.31,29
388p
26.11.2022
200m Fri
Øyane SK2006200m Fri2.31,2938826.11.202225mD
[Utvid]6565.
Sverre Wesnes
Delfana
Sverre Wesnes4.51,23
387p
27.11.2022
400m Fri
Delfana2008400m Fri4.51,2338727.11.202225mD
[Utvid]6565.
William I. Pereira-Nielsen
Øyane SK
William I. Pereira-Nielsen19.23,55
387p
27.11.2022
1500m Fri
Øyane SK20061500m Fri19.23,5538727.11.202225m 
[Utvid]6767.
Adrian Lohne Næss
Øyane SK
Adrian Lohne Næss4.51,60
385p
27.11.2022
400m Fri
Øyane SK2008400m Fri4.51,6038527.11.202225mD
[Utvid]6767.
Louise Hammersmark Johnsen
Delfana
Louise Hammersmark Johnsen21.01,25
385p
26.11.2022
1500m Fri
Delfana20061500m Fri21.01,2538526.11.202225m 
[Utvid]6969.
Aurora Lunde Engedal
Bergensvømmerne
Aurora Lunde Engedal21.02,44
384p
26.11.2022
1500m Fri
Bergensvømmerne20061500m Fri21.02,4438426.11.202225m 
[Utvid]7070.
Sigrid Kvamme Berget
Bergen Vest SK
Sigrid Kvamme Berget11.01,78
380p
26.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2008800m Fri11.01,7838026.11.202225mD
[Utvid]7171.
Aurora Lunde Engedal
Bergensvømmerne
Aurora Lunde Engedal11.02,25
379p
26.11.2022
800m Fri
Bergensvømmerne2006800m Fri11.02,2537926.11.202225mD
[Utvid]7272.
Noah Håkonsund Milazzo
Bergensvømmerne
Noah Håkonsund Milazzo4.53,97
376p
27.11.2022
400m Fri
Bergensvømmerne2006400m Fri4.53,9737627.11.202225mD
[Utvid]7373.
Eiliv August Backer Grøttum
Delfana
Eiliv August Backer Grøttum1.02,38
373p
27.11.2022
100m Fri
Delfana2005100m Fri1.02,3837327.11.202225mD
[Utvid]7373.
Mathias Greve-Isdahl Mohn
Delfana
Mathias Greve-Isdahl Mohn10.15,91
373p
27.11.2022
800m Fri
Delfana2007800m Fri10.15,9137327.11.202225mD
[Utvid]7575.
Daniel Rumenov Marinov
Bergen Vest SK
Daniel Rumenov Marinov1.02,50
371p
27.11.2022
100m Fri
Bergen Vest SK2007100m Fri1.02,5037127.11.202225mD
[Utvid]7676.
Maren Herland Thomassen
Arna SLK
Maren Herland Thomassen5.25,57
370p
26.11.2022
400m Fri
Arna SLK2007400m Fri5.25,5737026.11.202225mD
[Utvid]7676.
Sigrid Kvamme Berget
Bergen Vest SK
Sigrid Kvamme Berget5.25,64
370p
26.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2008400m Fri5.25,6437026.11.202225mD
[Utvid]7878.
Magnus Erdal Steinsland
Delfana
Magnus Erdal Steinsland19.42,31
369p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20071500m Fri19.42,3136927.11.202225m 
[Utvid]7878.
Håkon Erdal Steinsland
Delfana
Håkon Erdal Steinsland19.42,35
369p
27.11.2022
1500m Fri
Delfana20061500m Fri19.42,3536927.11.202225m 
[Utvid]8080.
Louise Hammersmark Johnsen
Delfana
Louise Hammersmark Johnsen11.09,05
367p
26.11.2022
800m Fri
Delfana2006800m Fri11.09,0536726.11.202225mD
[Utvid]8181.
Aurora Lunde Engedal
Bergensvømmerne
Aurora Lunde Engedal5.27,46
364p
26.11.2022
400m Fri
Bergensvømmerne2006400m Fri5.27,4636426.11.202225mD
[Utvid]8181.
William I. Pereira-Nielsen
Øyane SK
William I. Pereira-Nielsen10.21,03
364p
27.11.2022
800m Fri
Øyane SK2006800m Fri10.21,0336427.11.202225mD
[Utvid]8181.
Kristine Rønnestad
Bergen Vest SK
Kristine Rønnestad21.25,65
364p
26.11.2022
1500m Fri
Bergen Vest SK20081500m Fri21.25,6536426.11.202225m 
[Utvid]8484.
Karine Ruiz Selberg
Delfana
Karine Ruiz Selberg2.34,87
362p
26.11.2022
200m Fri
Delfana2005200m Fri2.34,8736226.11.202225mD
[Utvid]8484.
Maren Herland Thomassen
Arna SLK
Maren Herland Thomassen11.12,00
362p
26.11.2022
800m Fri
Arna SLK2007800m Fri11.12,0036226.11.202225mD
[Utvid]8686.
Ulrikke Bergtun
Delfana
Ulrikke Bergtun1.10,70
359p
26.11.2022
100m Fri
Delfana2006100m Fri1.10,7035926.11.202225mD
[Utvid]8686.
Maren Herland Thomassen
Arna SLK
Maren Herland Thomassen21.30,48
359p
26.11.2022
1500m Fri
Arna SLK20071500m Fri21.30,4835926.11.202225m 
[Utvid]8888.
Rio Nesse Roberts
Øyane SK
Rio Nesse Roberts2.20,05
357p
27.11.2022
200m Fri
Øyane SK2006200m Fri2.20,0535727.11.202225mD
[Utvid]8989.
Kristine Rønnestad
Bergen Vest SK
Kristine Rønnestad11.17,95
353p
26.11.2022
800m Fri
Bergen Vest SK2008800m Fri11.17,9535326.11.202225mD
[Utvid]9090.
Kristine Rønnestad
Bergen Vest SK
Kristine Rønnestad5.31,35
351p
26.11.2022
400m Fri
Bergen Vest SK2008400m Fri5.31,3535126.11.202225mD
[Utvid]9191.
Vilde Arefjord Elholm
Bergen Vest SK
Vilde Arefjord Elholm1.11,24
350p
26.11.2022
100m Fri
Bergen Vest SK2007100m Fri1.11,2435026.11.202225mD
[Utvid]9191.
Vilde Roald Strand
Bergen Vest SK
Vilde Roald Strand1.11,29
350p
26.11.2022
100m Fri
Bergen Vest SK2005100m Fri1.11,2935026.11.202225mD
[Utvid]9191.
Simon Storrø Edvinsen
Øyane SK
Simon Storrø Edvinsen2.20,93
350p
27.11.2022
200m Fri
Øyane SK2008200m Fri2.20,9335027.11.202225mD
[Utvid]9191.
Maren Herland Thomassen
Arna SLK
Maren Herland Thomassen2.36,58
350p
26.11.2022
200m Fri
Arna SLK2007200m Fri2.36,5835026.11.202225mD
[Utvid]9595.
Magnus Erdal Steinsland
Delfana
Magnus Erdal Steinsland10.29,47
349p
27.11.2022
800m Fri
Delfana2007800m Fri10.29,4734927.11.202225mD
[Utvid]9696.
Erlend Tveiten Zahl
Delfana
Erlend Tveiten Zahl1.03,87
348p
27.11.2022
100m Fri
Delfana2006100m Fri1.03,8734827.11.202225mD
[Utvid]9696.
Bertine Landeråen Hess
Øyane SK
Bertine Landeråen Hess1.11,44
348p
26.11.2022
100m Fri
Øyane SK2006100m Fri1.11,4434826.11.202225mD
[Utvid]9898.
Einar Liland Thiis
Bergensvømmerne
Einar Liland Thiis2.21,31
347p
27.11.2022
200m Fri
Bergensvømmerne2006200m Fri2.21,3134727.11.202225mD
[Utvid]9999.
Sverre Wesnes
Delfana
Sverre Wesnes2.21,43
346p
27.11.2022
200m Fri
Delfana2008200m Fri2.21,4334627.11.202225mD
[Utvid]100100.
Mathias Greve-Isdahl Mohn
Delfana
Mathias Greve-Isdahl Mohn5.02,58
345p
27.11.2022
400m Fri
Delfana2007400m Fri5.02,5834527.11.202225mD
Side 1 av 3 (215 rader)< Forrige123Neste >
I kolonnen D betyr D at tiden er oppnådd som første delen av et løp (deldistanse)
I kolonnen D betyr F at tiden er oppnådd som første etappe på stafett.
Listen viser ikke resultatlisten, men viser tider i rankingdatabasen oppnådd på dette stevnet.
Det er kun tider fra utøvere som er lisensiert i Norges som ligger i rankingdatabasen.
Medley.no benytter informasjonskapsler og Google Analytics. Godtar du dette kan du fortsette å benytte denne siden.